ائمه جماعات با انجام کارهای فرهنگی جذاب جوانان رابه مساجد بکشانند

Home / بلاگ / اخبار / فرهنگی / ائمه جماعات با انجام کارهای فرهنگی جذاب جوانان رابه مساجد بکشانند

مهندس مشهدی حسن در جمع ائمه جماعات دهستان ها به اهمیت کار فرهنگی در مساجد اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) در تمام غزوات هرجا که وارد می شدند شروع به ساخت مسجد می کردند.

وی افزود: تمامی تصمیم گیری های مهم از همان صدر اسلام در مسجد صورت می گرفت گرچه مساجد به شکل امروزی ساخته نمی شد و گاهی ممکن بود حتی مسقف نباشد اما مأمنی بود برای کارهای فرهنگی که جوانان در آنجا جمع می شدند.

ایشان مسجد را بهترین پایگاه معرفی کرد و افزود: می توان مسجد را سنگر و مرکزی برای آغاز بزرگترین اتفاقات تاریخ دانست و به همین دلیل یک مرکزیت جامع است ، روحانیون و ائمه جماعت در هر مسجدی که حضور دارند می توانند جوانان آن منطقه را حذب کنند و آنها را هدایت کرده و خط دهی کنند.
مساجد را می توان به یک مرکزی برای برگزاری بسیاری از جشن ها و عزاداریها تبدیل کرد و می توان حتی مراسمات عقد و عروسی ها را به مساجد بکشانیم.

وی یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری را انجام فعالیت های فرهنگی بیان و تصریح کرد: در راستای همین هشدارهای رهبر می توانیم بهترین کارهای فرهنگی را در مساجد انجام دهیم و با تدبیر و مدیریت نقش اساسی در کنترل بسیاری از مشکلات را داشته باشیم.

Leave a Comment

دوازده + دوازده =