حل مشکلات شهرک گلستان نیازمند همکاری تمام ارگان هاست

Home / بلاگ / اخبار / حل مشکلات شهرک گلستان نیازمند همکاری تمام ارگان هاست

مهندس امید مشهدی حسن مسئول گروه ایران آبادانی در گفتگویی که با خبرنگار ما داشتند بیان نمودند:هر چقدر بیشتر در مشکلات و معضلاتی که در شهرک گلستان وجود دارد دقیق می‌شویم به این نتیجه می‌رسیم که حل معضلات شهرک، راه‌حل اساسی می‌خواهد. راه‌حلی که اعضای شورایاری محله علایین و اعضای هیئت امنا، کلید آن را در ساخت یک مرکز چند منظوره دینی، فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و سلامت محور می‌دانند. به دست آوردن این شاه کلید آنقدرها هم کار سختی نیست. فقط کافی است مسئولان دغدغه رفع مشکلات شهرک گلستان را داشته باشند.

ایشان در ادامه فرمودند: «‌بین شهرک ارغوان و شهرک گلستان، کارخانه متروکه‌ای وجود دارد که حدود ۶هزار‌مترمربع وسعت دارد. این کارخانه سال‌هاست که تعطیل شده و فعالیتی در آن انجام نمی‌شود. اگر زمین این کارخانه از مالکان آن خریداری شود، می‌توان یک مرکز چند منظوره را در کنار ۲ شهرک گلستان و ارغوان راه‌اندازی کرد. مرکزی که سرای محله، ‌خانه سلامت، سالن ورزشی، زمین بازی کودکان و مسجد محل اجتماعات داشته باشد و خلاصه بتواند نیازهای ۷هزار نفر را تأمین کند.»

«پرک» یکی دیگر از اعضای هیئت امنای شهرک اضافه کردند: «‌گویا شهرداری برای خرید این کارخانه قدم‌هایی را هم برداشته اما بر سر قیمت به توافق نرسیده و موضوع بدون نتیجه رها شده است.» او ادامه می‌دهد: «‌در ضلع غربی شهرک هم زمین بایری وجود دارد که قابلیت تبدیل شدن به فضای سبز و بوستان را دارد. وضعیت فعلی آن اصلاً جالب نیست و امنیت مردم شهرک گلستان را هم خدشه‌دار کرده است. اما اگر تبدیل به فضای سبز و بوستان شود و محدوده اطراف آن را حصار‌کشی کنند آن وقت می‌توان گفت که با یک تیر ۲ نشان زده‌ایم و می‌توان به تأمین سرانه فضای سبز اهالی و امنیت شهرک امیدوار بود.»‌ در یک کلام اگر مسئولان همت کنند می‌توان امید را به زندگی اهالی شهرک گلستان برگرداند.

Leave a Comment

هفده + 9 =