مهندس مشهدی حسن از دغدغه هایش می گوید

Home / بلاگ / اخبار / مهندس مشهدی حسن از دغدغه هایش می گوید

مهندس امید مشهدی حسن مسئول گروه ایران آبادانی در مورد اهداف و فعالیت های گروه گفتگویی با ما داشتند :

اولین موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیرد مشارکت است.

وی ادامه داد: مردم باید وارد عمل شوند و نیازهای خود را مطرح نمایند و با توجه به نیازهای مردم و منطقه فعالیت جهادی در راستای پیشرفت و آبادانی صورت پذیرد.

مشهدی حسن افزود: زمانی که مردم در امر سازندگی مشارکت داشته باشند خود نیز حافظ فعالیت و کار خواهند بود و در این میان ادارات و دستگاه ها نیز باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون و با وجود امنیت حاکم بر کشور و منطقه فرصت مناسبی برای خدمت به مردم وجود دارد و تمامی دستگاه ها باید از این زمان استفاده کنند.

مسئولین باید با رغبت پای کار بیایند و فعالیت خود را به نام خود ثبت کنند.

به گفته ایشان هدف اصلی در این ماموریت این است تا با مشارکت و با سیاست گذاری و فعالیت کارگروه ها خدمت رسانی به روستاها تقویت شود و شاهد پیشرفت و آبادانی باشیم.

وی به لزوم توجه عمرانی، معیشتی و اقتصادی در روستاها تاکید نمود و بیان داشت: باید با شناسایی ظرفیت ها و استعدادها و علاقه مندی های روستا و بر اساس هنرهای خاص و توانمندی های موجود به دنبال ایجاد اشتغال بود و به چرخه تولید کمک کرد. باید با نگاه یکسان و عدالت محور قدم برداشت تا پایه های خدمات رسانی محکم شود.

مشهدی حسن به برگزاری جلسات حضوری با مردم روستاها و ضرورت حضور پزشکان زن و مرد مجرب تاکید نمود و افزود: وضعیت بهداشتی آب روستاها و نیز وضعیت حوزه سلامت روستاها باید مورد توجه باشد.

وی ترویج طب اسلامی و سنتی، برگزاری جلسات با دانش آموزان و اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی را از دیگر برنامه های این طرح در روستاها عنوان نمود و خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت بسیج در اجرای این برنامه ها استفاده نمود.

ایشان با اشاره به فعالیت کارگروه تعلیم و تربیت اظهار داشت: در این حوزه جامعه هدف ما آموزش و پروش است و برنامه‌های مرمت و تجهیز و احداث چند باب مدرسه در دستور کار است.

همچنین به وظایف کارگروه فرهنگی تبلیغی پرداخت و گفت: این کارگروه وظیفه دارد به ازای هر دهستان در پرجمعیت‌ترین روستا یک روحانی را مستقر کند و در همین ارتباط روحانیونی شناسایی‌شده و دوره توجیهی برای آنان برگزار شده است.

وی به ساخت خانه عالم برای این روحانیون اشاره کرد و افزود: این روحانیون در روستا مستقر خواهند شد و در همه حوزه‌ها ورود خواهند کرد و به عمران، آبادانی و فرهنگ‌سازی در روستا کمک خواهند کرد.

و. در آخر با اشاره به حوزه اشتغال گفت: باید در هر روستا ظرفیت‌های آن از نظر نیروی انسانی و منابع طبیعی استخراج می‌شود و متناسب با آن طرح اشتغالی زایی بررسی و موردحمایت قرار می‌گیرد و درنهایت اجرایی می‌شود.

Leave a Comment

پنج × چهار =