۳دهستان در استان تهران زیرپوشش قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان تهران قرار می‌گیرد

Home / بلاگ / اخبار / تعلیم و تربیت / ۳دهستان در استان تهران زیرپوشش قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان تهران قرار می‌گیرد

 

نماینده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: سه دهستان در استان تهران زیرپوشش قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) این استان قرار می‌گیرد.
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران، امید مشهدی‌حسن امشب در نشستی با شماری از دست‌اندرکاران آموزش‌ و پرورش شهرستان پیشوا با اشاره به فعالیت‌ها و اهداف این قرارگاه اظهار داشت: از سال گذشته پیرو دستورات رهبر معظم انقلاب، آبادانی یک‌هزار دهستان در دستور کار قرار گرفت و برای دوره اول، ۱۰۰ دهستان در کشور انتخاب شد و به سه دهستان در استان تهران سهمیه تعلق گرفت.
مشهدی‌حسن افزود: پس از بررسی‌های صورت‌گرفته، دهستان جلیل‌آباد شهرستان پیشوا با توجه به مباحث حاشیه‌نشینی و نزدیکی به پایتخت، به‌عنوان یکی از دهستان‌های مدنظر انتخاب شد.
وی اظهار کرد: برای هر دهستانی که انتخاب می‌کنیم، یک برنامه سه‌ ساله در نظر می‌گیریم و اولین اولویت‌مان نیز مباحث فرهنگی و تربیتی است.
نماینده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی، پنج کارگروه فرهنگی، بهداشت و سلامت، تعلیم و تربیت، زیرساخت و عمران و اقتصاد مقاومتی و اشتغال دنبال می‌شود.
مشهدی‌حسن گفت: اولین دغدغه ما این است که مردم را پای‌کار بیاوریم و در تمامی پروژه‌ها خصوصاً پروژه‌های زیرساخت عمرانی، سهم ما یک سهم ۵۰ درصدی است و ۵۰ درصد دیگر آن به‌وسیله مردم، مسؤولان و خیران تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه اولین اولویت این قرارگاه مسائل فرهنگی است، گفت: امیدواریم بتوانیم روحانیان خوبی را با کمک امام‌ جمعه در روستاها مستقر کنیم تا بتوانیم در مباحث فرهنگی و تعلیم و تربیت به اهداف مدنظر دست‌ یابیم و در کنار این امور، پروژه‌های زیرساخت عمرانی نیز برای امید و دلگرمی مردم دنبال می‌شود.
بر اساس این گزارش، آیین کلنگ‌زنی مدرسه عشایری شهید کریم احمدی با حضور امام ‌جمعه پیشوا، معاون مشارکت‌های مردمی و مسؤول دفتر فنی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، نماینده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه سیدالشهدای (ع) استان تهران، بخشدار جلیل‌آباد، مجمع خیران آموزش ‌و پرورش و جمعی از مسؤولان استانی، شهرستان و محلی برگزار شده است

Leave a Comment

چهارده − 6 =